Subiect: Jurnal Eliff
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 28 dec 2011, 19:53:50
Bubulina Paula's Avatar
Bubulina Paula Bubulina Paula este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 30
Date: 171cm, 67kg
Mesaje: 1.172
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eliff

Citat:
Anterior postat de eliff Vezi mesajul
Buna Paula si iti multumesc pentru vizita. Acesta este numele meu Elif (doar cu un singur "f")
Cat despre c calculatul meniului nu prea ma pricep inca,dar incerc pana ma dumiresc ; la diete imi recomandai o hipocalorica insa poti te rog sa ma si lamuresti cam ce inseamna? Nu te supi dar eu nu prea ma pricep in ale dietelor,si cand am incercat una a fost mai mult dupa ureche
Unde gaesc aici pe forum explicatiile dietelor existente (ceva de genul dieta.. asta ai voie sa papi asta nu)
Stiu ca suna aiurea ca la anii mei sa nu stiu ce este o hipocalorica dar.. cat traim invatam nu?
te pup si te mai astept
Deci, te poti uita sus unde scrie PORTAL la DIETE si acolo vei gasii Hipocalorica ( dieta ce iti permite sa papi aproape orice, inafara de inamicii siluetei, in limita 1200-1400 calorii pentru inceput, iar mai apoi cand slabesti, si vezi ca deja nu se mai duc kilogramele sa scazi limita de calorii pana in 1100, mai mult nu este de preferat pentru ca poti ajunge la infometare). Pe langa aceasta, poti gasii acolo si alte diete, sunt multe care au ajutat slabutele sa ajunga unde si-au dorit..spre exemplu Rina, South Beach..si multe altele:*
acolo gasesti multe lucruri..si multe alte informatii despre slabit!:*
Bubulina Paula, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1183 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]