Subiect: Jurnal yanaG
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 13 ian 2012, 14:12:56
Gabitza84's Avatar
Gabitza84 Gabitza84 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 ian 2012
Locaţie: Tulcea, Romania
Date: 158cm, 54kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal yanaG

Citat:
Anterior postat de yanaG Vezi mesajul
incepind de astazi sunt pe o dieta destul de strikta...kare o prietena de a mea a slabit intr-o luna 17 kg..

Primele 3 zile :
Dimineata: un pahar cu apa calda si 7 picaturi de suc de lamiie...peste 10 min ceai verde sau cafea
Prinzipet de pui fiert cu legume
Cina: 200 gr de varza la 300 gr de apa..fierb varza timp de 20 min si beau apa aia...


am mai tinut aceasta dieta,dar alaptam si am pierdut laptele..vreau sa spun ca am slabit timp de 4 zile ku 5 kg...
Hey....nu e bine deloc cum vrei sa procedezi in a da jos kg nedorite, te infometezi, iar dupa ce vei renunta la "dieta minune", vei reveni la greutatea initiala plus inca ceva, ar fi pacat, tinand cont ca ai slabit deja 11 kg, incearca sa ti creezi un stil de viata sanatos...toate curele de slabit dau rezultate doar pe moment.Dar sa stii ca se poate ca totul sa fie numai in mintea ta si cei din jur chiar sa aiba dreptate,sigur arati f.bn si acum, ptr ca esti si inalatutza, ai mare grija, sa nu ti perturbi organismul.
Gabitza84, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Gabitza84, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1820 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1303 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]