Subiect: Jurnal ggaby
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 12:38:58
ggaby's Avatar
ggaby ggaby este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 50
Dieta: MONTIGNAC
Date: 165cm, 89kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ggaby

Buna fetelor,vreau sa va spun despre mine cateva cuvinte ,pentru a ma cunoaste mai bine.Pana acum 7-8 ani am avut 70 -75kg ,eram foarte multumita de cum aratam,dupa care am descoperit ca am probleme cu hipotiroida si am inceput tratament .Acel tratament mi-a adus 20kg pana intr-o zi cand am schimbat medicul si vad ca nu ma mai ingras .Mai nou v-am descoperit pe voi slabutelor si mi-ati dat o ambitie sa imi fac mancare separat .gatesc cu drag pentru sotul si baiatul meu .Nu ma gandesc decat ca vor fi tare mandrii de mine daca voi ajunge la 75 kg,si deaceia voi face tot ce pot.Cam atat pentru azi ,va imbratisez si va multumesc pentru sustinere si va doresc din toata inima sa vi se implineasca tot ce va doriti.
ggaby, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1817 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1300 kcal/zi. Pentru a slăbi 2-3kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1301 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]