View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 09:26:00
quarc's Avatar
quarc quarc este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: No one ever drowned in sweat
Date: 190cm, 80kg
Mesaje: 634
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 52 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Rutina mea legata de picioare

Citat:
Anterior postat de yasemin Vezi mesajul
am si eu o problema...in legatura cu sportul si picioarele am gambele cam groase si nu e grasime, ci muschi...as vrea sa dau jos din masa musculara dar nu stiu ce exercitii sa fac astfel incat sa nu aflu ca imi fac mai mult rau decat bine. Sper sa ma ajutati, slabutelor cu experienta
Nu inteleg de ce ai vrea sa pierzi masa musculara.
Foarte putini au genetica corespunzatoare ca sa puna si sa mentina usor multi muschi.
Mai este si chestia de perceptie, poti sa ai gamba fix cat trebuie dar sa ti se para ca e mare.
Ai putea incerca sa o definesti ca sa se vada si mai frumos.

De pierdut ... imi aduc aminte un articol despre o culturista care a schimbat la fitness parca si a trebuit sa dea muschi jos. Alergat long and slow, stretching si parca nu mai tragea de fiare pentru volum ci pentru anduranta(20+ de repetitii la 50% din 1RPM). O sa caut articolul; sper sa il gasesc
quarc, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
quarc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2836 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat