Subiect: Jurnal RaluR
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 08 mar 2012, 15:44:47
RaluR's Avatar
RaluR RaluR este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Thumbs up Re: Jurnal RaluR

@ Lulus: La multi ani si tot ce e mai bun iti urez si tie! Din pacate n-am facut in viata mea sport, nu sunt genul, dar acum, de cand cu dieta, gasesc orice motiv sa ies din casa, sa merg pe jos, fac curatenie in casa mai abitir ca oricand , deschid radioul si dansez cu Mara in brate (Rock FM, destul de antrenat zic eu) si oricand ma apuca fac exercitii prin casa (am si o banda elastica din aceea pentru pilates) si chiar abdomene de cateva ori pe zi. Am incercat la sala de cateva ori, dar n-am bani de antrenor personal si-ti inchipui ce rezulta daca te fortezi prea mult de la inceput sau daca dimpotriva, faci prea putin si nu ai rabdare sa vezi rezultate...
De mancat mananc suficient, dar de calculat caloriile... nu le-am calculat. Daca depasesc? Adica... Nu e suficient ca am mare grija cum combin alimentele? Ma gandesc ca s-ar putea ca unele alimente permise sa fie cam bogate in calorii (dar sa nu-ti inchipui ca mananc maioneza sau ca am mereu la mine, pentru eventuale gustari, babybel sau vache qui rit, cum am citit in cartea lui M. )
Ma gandeam sa intru si in vreo alta gasca, dar mi-e imposibil sa citesc tot ce s-a scris, de la inceput pana acum, si ma gandeam ca e aiurea sa ma apuc, hop si eu, sa descopar din nou roata, adica sa vreau sa discut cu voi lucruri pe care poate v-ati saturat sa le spuneti de o suta de ori...

Merci mult de interesul aratat!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]