Subiect: Jurnalul Siminei
View Single Post
  #50 (permalink)  
Vechi 18 iun 2018, 19:16:12
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Siminei

Azi-noapte am ajuns in sfarsit acasa, dupa ce am fost plecata 23 de zile!!!


Suntem bine, am fost azi la medic, 29 de saptamani si un pic, totul e in grafic, fetita are 1,4 kg si mi-a zis domnul doctor ca nu avem niciun motiv de ingrijorare, totul pare sa decurga foarte bine.



La munca, am facut niste calcule cu fetele de la HR, as putea sa intru in concediu de pe 18 iulie. Parca totusi e prea devreme vedem cum ma simt.


A fost frumos in Canada, dar tare obositor tur de forta a fost. Oricum, sunt mandra de mine si de bebe ca am supravietuit. Am fost si acasa la Braila la reuniunea de 10 ani de la liceu, unde a fost tare dragut. Cu toate pregatirile, nu mi-au cerut scrisoare medicala sau recomandare pentru multele seringi de anticoagulant pe care le caram dupa mine absolut nicaieri!



Ca sa ating si tema slabutelor, am pus pana acum 8 kg, si mi se pare acceptabil, desi se putea si mai bine, dar si mult mai rau.



Va urez tot binele din lume si multa sanatate tuturor. Pupici.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
lidiuta (19 iun 2018), nikytour (19 iun 2018), Zoe (23 iun 2018)