Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #5004 (permalink)  
Vechi 05 mai 2012, 11:03:15
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Ma bucur de fiecare data cand gasesc un mesaj de la tine
Ati stabilit totul, cand veniti, cand plecati
Sunt sigura ca undeva te-am intrebat ce ruta ati ales de data aceasta, dar pe cuvantul meu daca tin minte unde, cred ca in jurnalul tau, dupa ce scriu acest mesaj, o sa merg sa verific

Andra, oamenii strang multe suparari de-a lungul vietii, si eu cu bunica din partea tatalui meu nu am gasit limba comuna, desi am stat foarte mult cu ea cand eram mica, avea casa la curte si era in oras, preferam sa stau la ea decat acasa, intre 4 pereti. Dar, acum, am o urma de regret, a murit si am ramas oarecum "dusmani". Nu am mai avut timp sa discutam si sa lamurim lucrurile.
Eu consider ca faci un lucru bun daca o aduci pe bunica sa stea putin cu voi. .. in ciuda tuturor neintelegerilor. Cand ai timp, imi poti scrie povestea voastra.

Ma bucur ca este totul bine cu mama ta.
Si eu patesc acelasi lucru la capitolul cadouri, in fiecare an trebuie sa inventez ceva Daca ai nevoie de un sfat, poate te ajut eu

Felicitari pentru activitate fizica, am ingrosat si eu randul "sportivilor"
Am inceput sa salvez si meniurile.

Te pup
Buna draga Marina
Da, ai dreptate, m-ai mai intrebat pe unveda dar serios daca mai stiu pe unde
In fine... da am decis totul, sambata pe 26 facem parastasul de 6 luni (ce repede trece timpul) si am luat perioada asta ca asa ne-a fost mai comod. de la munca lipsesc o saptamana... nasol ca nu ma platesc, dar ce sa facem. Nu ii prea convine, dar nu are ce sa zica din moment ce nu e corect cu mine din alte privinte
Asta e, am rabdare acum...e greu cu munca, o perioada moarta si macar am de munca, deci e ok...Deocamdata.
De data asta am gasit mai aproape, nu mai merg la Cluj, ci la Tg. Mures.
Mi-ar fi placut la bucuresti, dar e f departe, intr-o sqaptamana nu avem timp de pierdut pe drumuri plus ca e obositor si pentru unchiul meu. mai ales ca la Buc ajung dseara avioanele parca si iti dai seama pana la Sb e destul de mers... Atat , doar sa vin o data in vacanta, atunci am timp
Stam de duminica pana duminica , deci practic doar 6 zile sunt. As vrea sa tragem o fuga si pana la bunicul meu (tata lui mami) care sta undeva prin judetul vaslui nici nu mai tin minte, nu am mai fost de cand eram micuta.
E si el batran... si mama ar vrea sa il vada, ca nu stii niciodata...
Dar iti dai seama, sunt f putine zile, cand sa le facem pe toate
E o poveste lunga, o sa iti scriu un pm intr-o zi... ca e ceva prea personal si s-ar putea sa ma enervez si sa imi iasa si ceva urat pe gura(de fapt pe mana, ca iti scriu) glumesc
Asa si cu tati... nu am avut timp sa vorbim, nu era el persoana aia... si acum nu mai e si as vrea sa ii zic atatea. eu de fiecare data ii reprosam si il faceam sa se simta
Acum imi pare rau...dar mamei lui ar trebui sa ii para si mai rau ca are si ea o vina pentru cum ajunsese... asta este. nu sunt eu in masura sa judec, dar ma dor unele chestii.
Pana sa moara tati, nu ma suna asa des, nu ma cauta...acum a ramas singura. o inteleg, si doamne fereste sa ramai singur. mi-e mila cand merg si o vad cum sta singura acolo, dar stii cum e, omul cand si-o face cu mana lui
Pai.. nu stiu zau ce sa ii mai iau, serios
Ma gandeam sa ii iau masina de aia de cafea dar ea are cafeaua ei, un fel de nes (cu orz) deci cafea normala nu prea face... si in plus unde sa o mai punem si pe aia
Anul trecut eram in panica de idei si i-am luat ceva ce am stiut ca ii trebuia: o pereche de adidasi , un portofel de la o firma ce ii placea ei si o crema de aia de fata pentru riduri & Co
Normal, si flori
Anul acesta vreau ceva mai original.
La bijuterie renunt ca in ultima vreme a tot primit de la mine si iubi....
Serios daca stiu ce
Felicitari pentru sport si eu ma tin pe pozitii
Bravo si pentru meniuri...eu nu vreau sa le salvez iarasi, nu mai vreau sa fiu dependenta de meniu bine, in mintea mea tot fac un calcul aproximativ la calorii
Te pup Un weekend minunat iti doresc
Răspuns cu citat