Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #5010 (permalink)  
Vechi 06 mai 2012, 17:26:05
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
Ma bucur enorm de mult ca iti plac invitatiile noastre... Nu avem multi invitati... Vor fi in jur de 50 de invitati...plus minus...Oricum restaurantul este de 78 de persoane maxim..Nu ne-am dorit o nunta mare..ci o nunta mica cu oameni dragi...Nu am scris nicaieri poveste noastra... Ne-am cunoscut intamplator...Eu l-am vazut intr-o zi pe strada cu un prieten de-al actualului sot al surorii mele..si mi-a placut fizic..dar aveam impresia ca este increzutdesii doar il vazusem..in seara aia m-a sunat sora mea ca a iesit in oras si sa merg si eu si mi-a spus ca e un tip care sigur o sa-mi placa.. Stia clar ca e pe gustul meu...iar eu instant m-am gandit la tipul de pe zi..si asa a fost... am fost acolo..Am fost mai multi..am vb..simi-am dat seama ca m-am inselat.. trecusera ceva zile si din nou am iesit cu sora mea si iubitul ei...mi-am facut curaj si l-am pus pe iubitul surorii mele sa-i ceara numarul lui Cata prietenului lui..iar Cata era acolo..am vb si a venit la suc... Nu stiu de unde am avut curajul asta dar l-am avut..am facut-o Si acum ne amuzam ..dar cred ca asa a fost sa fie In seara aia am stat si am povestit multttt..apropo..el locuia langa mine dar eu nu-l vazuzem..el ma vedea pe mine si pe sora mea geamana...(Am o sora geamana si una mai mare...)in autobuz cand eram mici si mereu se uita la noi..Asa mi-a spus.. dupa seara aia cu muuulte povesti a urmat a doua zi..in care ne-am intalnit..ne-am intalnit iar el a spus sa mergem si nu a vrut sa-mi spuna unde..M-a dus intr-un parc foarte frumos am stat acolo la povesti cateva ore si abia dupa cateva ore ne-am facut curaj sa ne sarutam Adica spuneam ca noua nu ne plac planurile..si el mi-a spus sa imi fac un plan pentru urmatoarele 5 minute..si sarutul era planul amandurora seara aia ne-a prins o furtuna... am venit pejos acasa..a fost superb... in sensul ca ploua sinoi veneam pe jos prin ploaie...iar de atunci suntem impreuna.... au urmat un milion de surprize..Ii place enorm sa faca cadouri... sa ma surprinda cu ceva... de exemplu la o luna si-a inchiriat un costum urat rau si a venit la mine la munca asa si mi-a adus un urs mare cat mine Binentales ca nu mi-am dat seama ca e el..avea si masca.. Si am tars si o sperietura de moarte ca ziceam ca e vreun nebun Sincer am trait clipe minunate in acesti 5 ani..aproape..ii facem in iunie.. Si sper sa fie asa toata viata...Sincer Cata este baiatul pe care mi l-am dorit..este exact asa cum visam...atat fizic cat si ca si caracter... Sa sti ca si eu admir familia Emei..ma bucur enorm ca am cunsocut-o..Este o femeie de milioane..are o familie unita.. frumoasa... imi sunt foarte dragi...Si sunt un exemplu pentru mine... o seara superba... si un weekend minunat...
Buna Andreea,

Da, mi-au placut, sunt foarte stilate. Eu nu sunt fan nunti mari... asa vreau si eu, nunta numai cu oameni apropiati

Foarte frumoasa poveste... Multumesc ca ai scris-o.
Ati fost meniti unul pentru celalalt, e clar Esti foarte indrazneata Ce-i drept, sunt momente in care nici nu iti dai seama cum ai facut unele lucruri este ceva de moment...

Sa aveti casa de piatra si multi, multi ani fericiti si de acum incolo.
Foarte haioasa faza pe care ti-a facut-o... cred si eu ca te-ai speriat cine nu s-ar fi speriat

Ma gandesc sa ma imbrac sa ma duc la atelier, dar asa imi este lene, am facut azi curat si am cam obosit.
Sa vad ce hotarasc

Ce-ai facut in weekend?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat