View Single Post
  #51 (permalink)  
Vechi 14 apr 2018, 13:30:42
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

Azi a trebuit sa ies din casa sa merg la servici - aveam o incarcare. Si a trebuit sa ma imbrac sport sa ajut la incarcare ( momentan scriu aici in loc sa ajut). Horror momentul cand trebuie sa ma imbrac - cred ca totusi va trebui sa imi fac curaj sa arunc toate hainele vechi - intrucat toate sunt fff mici si prin urmare deprimante. Cand in sfarsit ceva intra pe mine sta atat de fix si mulat incat ma fac sa arat ca un carnat - cam asa:

Si ma trec toate transpiratiile. Cand in sfarsit zic ca e oarecum acceptabil - bine oricum nu poate fi - ajung la usa de la iesire din casa unde am o oglinda - atat de cruda!! nu va puteti imagina - si-mi arata o imagine de imi vine sa ma intorc in casa si sa nu mai ies niciodata. Ma incurajez ( ca sa pot iesi din casa) - ca oglinda aia deformeaza si ies. Inainte sa ies din curte ma mai pot zari odata in geamurile de la subsol. Noroc ca TREBUIE sa ies din casa.

Asa ca am conceput o noua strategie Cand o sa imi mai fie foame sau pofta de ceva, inainte sa mananc orice nebunie imi doresc, trebuie sa ma imbrac( cu haine special pregatite - nu cele de casa). Si sper ca dupa ce ma imbrac imi va trece orice pofta de mancare sau nebunii.

PS1.Ma duc sa incarc camionul.
PS2.Mereu mi-am dorit un jurnal secret. La ce trafic avem aici - zici ca e secret . Haideti mai fetelor sa ne activam!
PS3.Fac acelasi drum pe jos de acasa la munca de 5 zile - fantastic cum a inflorit totul de la o clipa la alta. Oare nu putem slabi la fel?
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Michelina; 14 apr 2018 at 13:38:08.
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
corinnef (24 mai 2018), danyella2008 (14 apr 2018), diana87 (14 apr 2018), LOREDANA99 (16 apr 2018), myha (15 apr 2018), nikytour (15 apr 2018), rozica1965 (25 apr 2018)