View Single Post
  #53 (permalink)  
Vechi 30 ian 2013, 15:04:56
andreutza georgiana's Avatar
andreutza georgiana andreutza georgiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2012
Locaţie: Campulung, Romania
Date: 180cm, 84kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Exclamation Re: Slabute din Campulung Muscel

Buna:* Am 1.78 si 77-78kg . In ultimele 2 saptamani m-am ingrasat 5 kg. Am o problema. Nu am mai putut sa ma abtin deloc de la niciun fel de mancare. Mananc haotic zi-noapte orice, in orice cantitate si combinatie: de la biscuiti covrigei pana am ajuns sa mananc si zahar gol. Vreau sa slabesc cel putin 10 kg si miam propus sa mananc disociat pe mese. Poate imi dati niste sfaturi. O sa incerc sa fac si sport. Sau daca nu...sa imi recomandati o dieta in care se pot manca si fructe(nu bazata doar pe proteine) si care ajuta la o slabire rapida totusi. Am mai tinut diete si inainte...dar mam lasat. Imi trebuie ambitie si daca nu vad rezulatate...aproape ca nu mai continui. Si mai ma o problema cu zaharul...de exemplu daca mananc o bucatica de ciocolata sau ceva dulce...nu ma mai pot opri din mancat apoi.
andreutza georgiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2270 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 462 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat