View Single Post
  #53 (permalink)  
Vechi 21 sep 2011, 22:09:41
anycos's Avatar
anycos anycos este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 sep 2011
Locaţie: Rm. Valcea, Romania
Vârsta: 36
Date: 157cm, 48kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce inseamna slabit sanatos?!

Citat:
Anterior postat de sonique Vezi mesajul
salutare tuturor,
eu sunt demult pe site-ul asta dar am facut multe greseli legate de difeirte diete si abia acum m-am ambitionat si am reusit sa dau jos....ce bine ma simt....iupiiiii....
la mine a functionat faptul ca am renuntat la cafea definitiv....tot ce tine de alcool, dulciuri, mancat seara tarziu. am inceput sa mananc mai multe fructe, sa beau freshuri....mai ales de grapfruit si mai putina paine. alta chestie legata de corpul meu....acumulez multa apa....asa ca am inceput sa beau mai putina...si la mine functioneaza....sincer....chestia asta am aflat-o la o emisiune in care era prezent un academicia....parca Ovidiu Bojor....si zicea ca este o prostie chestia asta cu bautul de 2 litri de lichide pe zi....ca tb sa te adaptezi in functie de clima, arie geografica....si mai ales vara cand sunt peste 30 de grade afara....tot ce bem transpiram si eliminam vitaminele si mineralele iar ciclul apei in corp nu mai e acelasi....n-am aplicat chiar niste reguli exacte dar de cand consum apa putina si mai mult suc de fruste am observat cantarul mai prietenos cu mine....acum va tin la curent cu noile mele reguli....sport nu fac....doar merg pe jos....tot contabila sunt si io....va pupacesc

Buna fetelor!
Sunt si eu noua in aceasta comunitate, si ma bucur ca v-am gasit. Nu stiu daca s-a mai discutat despre apa cat trebuie sa bem, eu stiam ca ar fi bine cat mai mult(peste 2 l pe zi) insa mi-a atras atentia acest mesaj. Astept pareri din partea voastra.Va pup
anycos, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1348 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 831 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat