View Single Post
  #5376 (permalink)  
Vechi 28 apr 2015, 11:24:20
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Azi mi-am inceput ziua cu o omleta din doua oua mici de taracu spanac, broccoli, conopida, ceapa verde si marar. alaturi am avut 2 felii subtiri de cas de vaca, o rosie si o ridiche.

La gustare am mancat 30g de alune .. coapte, in coaja.. naspa stiu, da' imi era foame si altceva nu aveam in zona a si am mancat si o pruna uscata.

La pranz paste integrale cu 10% faina de quinoa, cu legume si sos de rosii (broccoli, ciuperci pleurotus, ceapa verde, usturoi, conopida) si putin parmezan ras deasupra.
Pastele cred ca au avut cam 100g fierte..

Diseara imi fac iar o salata cu somon afumat, fasole rosie si legume..

Ar trebui sa am ora de Total Body azi de la 18:00 insa nu sunt sigura ca vin fetele.. cele care veneau de obicei nu pot saptamana asta..
De la 20:00 am o repetitie de dans ptr un proiect despre care nu pot vorbi inca
Daca nu ma duc la sala cred ca fac tot vreo 30 de min de P90X3 sau repet coregrafia ptr ora de Body Combat
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
lidiuta (30 apr 2015)