View Single Post
  #5415 (permalink)  
Vechi 23 mar 2014, 21:30:37
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Vaaai, draga mea, tu mi-ai scris acum trei zile si eu nu am fost in stare sa verific!

Eu sunt bine. Cantarul nu stiu ce zice, ca nu m-am urcat pe el!

Multumesc de complimentul legat de par, m-am simtit bine tare in delegatie. Tot ce am mancat si baut a fost de calitate si gustos, nu ma plang!

Sunt multumita de mine, am primit un voucher de o saptamana la o sala faina de aici, si am mers si ieri si azi cu o colega, un tur de forta - banda, eliptica, bicicleta, o ora de pilates, 20 de bazine, sauna, un pic de plaja si aer curat si apoi acasa. Azi, finalizat la un restaurant dar nu regret nimic!

Incerc sa fiu sanatoasa. Daca fac sport si mananc - disciplina o sa revina si ea cu timpul, si iau lucrurile mai pozitiv si mai putin obsesiv, sper sa am rezultate, sau macar sa ma simt bine overall.

Am inceput si un challenge - poate e un pic stupid, dar ideea mi se pare draguta, in care incerc sa evidentiez in fiecare zi un mic motiv de bucurie. Te ajuta sa constientizezi ca si o zi normala are dumnezeul ei. Azi a fost prima zi,99 to go. Statistica arata ca 71% din oameni renunta din lipsa de timp, deci sper sa nu fiu unul din acei oameni.

Va astept cu drag prin vizita. O saptamana frumoasa tuturor! Pupici!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
azra (24 mar 2014), niculina04 (25 mar 2014), rozica1965 (24 mar 2014)