Subiect: Slabute din Iasi
View Single Post
  #552 (permalink)  
Vechi 30 mai 2015, 18:40:11
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Slabute din Iasi

Citat:
Anterior postat de fitnes Vezi mesajul
Buna!
Si eu zilele acestea nu prea m-am tinut de dieta. A fost ziua mai multor colegi de munca si am gustat cate ceva.Dar e bine ca nu m-am ingrasat.
In weekend la micul dejun mananc ciocolata si beau o cafea (mananc jumatate de ciocolata), la pranz azi mananc peste la gratar cu salata de legume si seara doua iaurturi mici cu 3% grasime.
Sper sa ma mentin weekendul acesta pentru ca de luni sa reiau disociata.
Miscare 30min de bicicleta (ard 500 de calorii).
Voi cu ce va rasfatati in weekend?



30 min de bicicleta...nu ard tocmai 500 cal. O ora intensa de sala cu aerobic si ceva forta de ajuta sa scapi de 500 cal
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat