Subiect: Concursul meu
View Single Post
  #598 (permalink)  
Vechi 14 feb 2020, 16:06:43
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Concursul meu

Nu ma incadrez pentru ca in regulament spune ca doar painea integrala se ia in calcul ori eu mananc zilnic 2 felii de paine alba prajite. I-adevarat ca amandoua au 42 gr in total dar contrazice una din reguli si plec din start cu handicap.
Si doi, eu am stabilit un chat day - sambata - corect, de regula mananc doar la pranz ca seara sunt deja satula dar daca imi da prin cap sa mananc dupa-amiaza sau dimineata prajitura? Adica eu m-as simti depunctata pe nedrept pentru ca inainte de concurs imi propusesem asta. Stiu, concursul e o modalitate de a ma stapani, dar...
As participa doar din p.d.v. kilograme, fiti convinse ca as trage oricum sa imi arate cantarul cat mai putin. Eventual pot raporta si eu cantarirea saptamanala ca sa fiu parte dintre sustinatori cu rezultate
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1920 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1403 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui lonely:
adinico (14 feb 2020), lidiuta (14 feb 2020), nikytour (14 feb 2020)