View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 11 apr 2012, 15:58:33
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Trucuri de infrumusetare accesibile si sanatoase

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Pai trebuie sa renunt la miere in cap parul meu e vopsit si se decoloreaza cam repede, ma miram eu de ce indiferent ce marca de vopsea folosesc nu prea tine culoarea, dar nici prin cap nu mi-a trecut ca poate fi de la miere

Da, menta e excelenta pt ten gras, eu pun si lamaie cand fac ceaiul.

Ce ma ingrijoreaza la Listerine e alcoolul, am citit ca nu e bine ca pielea capului sa fie prea uscata ca se accentueaza matreata , dar no, poate gresesc, nu mai stiu exact pe unde am citit
Nu stiu ce sa zic, n-am incercat. Depinde de cat curaj ai.

Azi ma duc sa imi iau iar ulei de nuca de cocos, am incercat la 100 de gr, mi-a placut si vreau sa am tot timpul in casa. Cica e si ft bun de mancat si are si gust bun.

Citat:
Anterior postat de lulus07 Vezi mesajul
Eu folosesc mierea facand un fel de masaj anticelulitic. Se intinde mierea pe piele; apoi pui palma intinsa pe piele si tragi cam ca atunci cand tragi ceara. Nu stiu daca explic corect. Cand pielea s-a inrosit, se spala mierea.
Mai fac si un scrub cu zat de cafea (eventual amestecat cu ulei de masline) tot ptr celulita
Altceva... ceai de frunze de nuc, salvie si menta ptr par inchis la culoare (stiu ca ptr par blond se foloseste musetel)
Interesanta idee, o sa incerc si eu mierea pt masaj. Multumim pt sugestii.
Răspuns cu citat