View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 25 mai 2012, 13:44:35
Nicoleta19's Avatar
Nicoleta19 Nicoleta19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2012
Locaţie: GL, Romania
Vârsta: 31
Dieta: RINA's 90
Date: 166cm, 73kg
Mesaje: 22
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Cool re: Jurnal Lavis (Nicoleta19)

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Ceau Nicoleta, bine ai venit

Da, si eu ma regasesc... a 1000 oara, bine ai zis.
Mult succes in lupta cu kilogramele, e evident ca vei reusi pentru ca vrei sa adopti un regim sanatos, si mai ales, spre bucuria mea, cu sport. Excelent. Cu site-ul te descurci? Am vazut ca nu ai trecute meniuri... ai de gand? Si care e planul? Renuntarea la alimentele nesanatose, in principiu?

Te pup
Hey Rallara! Multumesc frumos de intampinare...deci ideea cu dieta ar fi de genul urmator:fara prajeli...desi azi am calcat putin stramb (pui prajit fara piele),fara paine,usor cu dulciurile spre deloc ,fara ALCOOL(sunt fana uneori mai beau cate o bere) si in rest multe legume,fructe,sport.Iar in privinta caloriilor...cam intre 1300-1600 pe zi pana termin cu bacul si admiterea si dup aia 1200 si sub.
Iar sport 30 min zilnic pana la bac...si 1h-2h dupa...bacu asta ma cam incurca asa putin
__________________
No one can save us but ourselves.No one can & no one may .We ourselves must walk the path. Buddha
Nicoleta19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4-5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]