View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 04 iun 2012, 13:43:31
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Personalizare antrenament

Buna Ancuta!
Bine ai venit!

Iti spun cum am evoluat eu din punct de vedere al sportului..
Am inceput cu Zumba, ptr ca la momentul ala mi se parea cel mai ok si corespundea conditiei mele fizice jalnice.
Apoi usor usor am trecut la Turbo Jam, am cochetat putin cu Tae Bo si Hip Hop Abs, dar atunci nu prea imi placea, mi se parea destul de greut..
Apoi dupa ce Turbo Jam a devnit prea usor, am trecut la Turbo Fire, acelasi gen de sport dar la o intenistate mult mai mare.
Am combinat acestea cu pilates si bicicleta eliptica.
Acum am trecut la high level, Insanity, care mi se pare cel mai solicitant workout ever, dar ptr asta ai nevoie de conditie fizica ok, spre foarte buna (eu inca nu am ajuns la nivelul "foarte buna").
Si mai fac Tae Bo Advanced (acum imi place ptr ca nu mi se mai pare atat de greu ), plus exercitii ptr abdomen, solduri talie si coapse.

Sfatul meu e sa incepi, cum ti-au sugerat si fetele, cu ceva mai usor si usor usor sa treci la workout-uri din c ein ce mai solicitante.

Spor si succes maxim!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat