Subiect: Nu mi-e foame...
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 08 mar 2010, 16:41:54
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Fetelor!Nu mi-e foame:(...

Citat:
Anterior postat de Supergirl Vezi mesajul
Huh?Sendvis fara paine?Poti sa fii mai explicita,te rog?
Cat despre atingerea nr de 1000 de kcal...si eu am aceiasi problema.Ideea e ca daca fac asa cum spui tu cu fructe in fiecare pauza,la un moment dat ma simt prost pt ca am impresia ca am mancat mult prea mult.Incerc totusi sa nu scad prea mult sub 1000.Maxim 750-800.Bine...asta cand nu mai intind mana dupa vreun drops,un patratel de ciocolata..
Impossible cred ca cea mai buna varianta pt micul dejun atunci cand te grabesti sunt cerealele.Sunt consistente si nu iti ia mult timp sa le pui intr-un bol cu lapte si sa le mananci.Sau ai putea sa incerci s ate trezesti cu 10 min mai inainte.

daca tu consideri...desi pe forum sunt destule info...ca sub 1000kcal/zi e ok... apoi treaba voastra... sunteti tinere si va nenorociti organsimul tocmai cand el se dezvolta....

sandvis fara paine

2 felii de salam cu 2 felii de sunca si cu una de branza... iar salamul sau sunca e pe post de paine...daca va place ardeiul gras/gogosarul...poate el sa inlocuiasca painea... si o sa va simtiti foarte satule si ati luat si un numar de calorii bune
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat