View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 26 aug 2012, 08:48:55
miris's Avatar
miris miris este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77kg
Mesaje: 1.003
Aprecieri acordate: 752
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 335 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de călătorie. Miris

Neaţa, neaţa! Şi-un rachiu să taie greaţa! Nu vă speriaţi, e doar o vorbă. Nici nu mi-e greaţă, nici nu dau cu alcool! La capitolul ăsta mi-e cel mai uşor să mă abţin...
Mi-am promis că nu o să mă cântăresc decât o dată pe săptămână, vinerea, aşa că am ascuns cântarul din calea mea. Ai mei au râs de mine, dar n-are a face. Cât timp era în baie, la îndemână, mă cântăream şi de 2 ori pe zi, aşa că m-am temut să nu devin vreo obsedată... Scary! M-am lenevit aseară şi n-am făcut mişcare, aşa că m-am hiotărât să mă duc până în piaţă şi înapoi pe jos, deşi e ceva de mers... Mâine mă duc la sală şi am o presimţire că acolo îmi voi spăla păcatele. Încă mai am febră musculară de miercuri, când antrenamentul a fost mai intens ca altădată şi am simţit că iese untul din mine. Păi, la cât unt am îngurgitat de am ajuns la kilele astea.... cred şi eu că acum doare ca să se topească...
Revin mai pe seară cu meniul zilei.
Bye-bye!
miris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]