View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 15 oct 2012, 14:32:23
negativ10's Avatar
negativ10 negativ10 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2012
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 28
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal negativ10 - alimentatie sanatoasa (Alexandra)

Multumesc, Diana! Am inceput saptamana asta chiar bine, fara frustrari in privinta alimentelor "interzise". Poate as fi putut inlocui alunele cu paprika de la pranz cu altceva, dar imi era chiar foame si incepea ora imediat, asa ca m-am orientat spre cea mai ok chestie de la chioscul din curtea scolii, ca sa nu o dau in carbohidrati rai din prima zi si nici sa nu ajung acasa moarta de foame Am dat si un raid pe la magazin si mi-am alimentat rezerva cu niste seminte de in, orez integral si o punga cu legume congelate(stiu ca nu sunt cea mai buna optiune, dar merg - mai ales atunci cand sunt in pana de idei si de timp..de obicei, le fierb cu putin ulei de masline si condimente. Mie imi plac mult). Cred ca atat timp cat imi mentin glicemia constanta si dorm suficient, nu o sa ma tenteze prea mult nici macar bucatica de tort din frigider, care a fost trimisa "special pentru mine" pentru ca nu am putut sa ajung la aniversarea cuiva. Imi pare rau daca nu am timp sa urmaresc jurnalele voastre, dar sa stiti ca aveti toate gandurile bune din partea mea!
negativ10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1940 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1423 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]