Subiect: Dieta alcalina
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 16 oct 2012, 10:48:20
florramo's Avatar
florramo florramo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: 1500 kcal si sport
Date: 162cm, 75kg
Mesaje: 85
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dieta alcalina

Ciau!
Ma bag si eu in seama, ca tocmai ma documentez despre dieta asta.
E o dieta pentru cei cu hiperaciditate, care altfel nu pot sa reduca stratul de grasime care s-a format tocmai ca un scut de aparare al organismului impotriva aciditatii.
Eu ma chinui de ceva vreme - mai exact vreo 4 ani sa reduc grasimea si am fost si la nutritionist si la proceduri de genul impachetari, LPG. Si nici un rezultat. Toti ziceau ca manac prea mult, mai exact sa am grija ce bag in gura!
Eu nu manac prajit, nu manac in oras ca e prea sarata pentru mine mancarea etc.
Si mai fac si sport de 4-5 ori pe saptamana. Si nimic!
Pana cand am ajuns la unu' ce m-a analizat cu biorezonanta. Si ce da Domnu'! Fara sa ii zic la ala ca eu ma lupt cu kg de sute de ani, vine si imi zice: buba e hiperaciditatea care mi-a stricat si colul uterin (adevarat, am o cauterizare la activ) si rinichii (nisip la ambii rinichi) si oboseala cronica (ma trezesc si de 4 ori pe noapte) si infectii repetate (vesnic am fie infectie la tractul urinar, fie la urechi si caile respiratorii)!
M-a lovit in plin direct!
Acum incerc sa reduc cat pot consumul de alimente acide, dar sa nu credeti ca am scos de tot produsele animale - carnea de pui si pestele, ouale si mozarella - dar le combin cu foarte multe verdeturi.
Sper sa dea rezultate!
__________________
florramo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2154 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1637 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1121 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui florramo:
kutya (19 oct 2012)