View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 18 oct 2012, 22:39:22
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă

Citat:
Anterior postat de elene94 Vezi mesajul
Da, știu regulile, combinațiile de alimente, de când am intrat la liceu numai pe cicluri de dietă-dezmăț am fost, excepție făcând 2 perioade din ultimii 2 ani când am reușit să ating 51kg și să le mențin mai mult de o luna de zile(prima dată eram îndrăgostită și nu-mi ardea de mâncare fiindcă vroiam să fiu cât mai slabă pt el, iar cu capul în nori cum eram nu îmi mai păsa de mâncare; a2a oară a fost prima mea vară la mare cu prietenii, și m-am pus calumea pe treaba: mancare puțină și sport, nu știu cum am reușit).

Trebuie să mă reculeg..să îmi găsesc un obiectiv. În legatura cu sportul mă gândeam să-mi achiziționez o bicicletă eliptica, am mai citit pe aici că folosesc fetele.. e o investiție pt mine fiindcă aș lua-o din bănuții de buzunar strânși, așa că încă ma gândesc dacă se merită. Mă gandesc s-o folosesc după ore în timp ce ma uit la un serial..mă și relaxez.

Aa, și pt metabolism am deprins o rezistență foarte mare la mâncărurile picante. Pun cantități grozave de cilli(piper roșu) în tot ce prind, de obicei omletele. Mă apucă lăcrimatul dar parcă simt cum arde în 30min-1h.

E bun, e bun... ajuta la circulatie chilli-ul nu gluma...
Si eu am bicicleta, a mea e statica... si da, merita.
Te pup atunci, sa ai spor si la cat mai putine kilograme!!

__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
elene94 (19 oct 2012)