View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 13:46:06
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Ladylike Lore :Jurnal

Buna Lore!

Si bine ai venit printre noi!

Spui ca ai mancat decent.. Ce inseamna decent??
Citisem ca ai mancat iaurt simplu si spanac??
Mi se pare totusi ca e prea putin

Sper ca nu ai de gand sa mananci sub 1000 de calorii pentru e FOARTE RAU!

Hai sa iti spun de ce.. In primul rand ptr ca vei slabi urat, piele iti va atarna, vei slabi din muschi, nu din grasime.. chiar daca tu faci sport..
In al doilea rand iti dai metabolisum peste cap si il obisnuiesti cu putina mancare iar dupa ce vei reinepe sa mananci normal ai sa pui dublu pe tine..
In al treilea rand vei avea episoade dese de binge eating si din cate am citit esti predispusa la a da afara dupa ce mananci ceva nepermis (vezi episodul cu pizza, care mie mi sa parut exagerat, ptr ca pizza cu legume e chiar permis de cateva ori pe luna intr-o dieta).

Te-as ruga sa citesti articolele de pe site referitoare la slabitul sanatos, la cum sa iti faci o dieta personalizata, sa mananci cat mai divers (proteine+carbo + grasimi bune) pentru rezultate de durata si ca sa iti creezi un metabolism bun si sa arzi multe grasimi.

Ar trebui sa mananci cel putin 1200 de calorii ptr inceput, pentru ca sa ai de unde scadea cand vei avea perioade de stagnare...

Sper ca ti-a fost de ajutor mesajul meu si nu ezita sa ceri ajutorul cand ai nevoie!!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]