View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 21 nov 2012, 14:22:14
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal Radu Cristina

Buna Cristina!

Nu m-ai plictisit, fii pe pace

Problema mare pe care e o vad e ca mananci mult prea putin 500-1000 de calorii... De asta si stagnezi, zic eu..
Un meniu sanatos ar trebui sa fie de cel putin 1100 de calorii..
Daca ai fi mancat mai mult, ai fi avut de unde sa scazi din calorii dar asa.. Plus ca nu e sanatos absolut deloc!!!
Nu exista scuze gen.. nu am cum sa mananc ca sunt la scoala..
Se poate manca si la scoala o gustare sanatoasa.. Un sadwich cu paine integrala, un fruct, un iaurt..

Nu se poate sa mananci atat de putin si stii de ce? Pentru ca dupa ce vei incepe sa mananci normal vei pune dublu inapoi. Ca s anu mai zic de problemele de sanatate care apar dincauza ca iti privezi organismul de energie..

Mai ales ca faci si sport, trebuie sa ai o alimentatie echilibrata, care sa contina toate categoriile: proteine, grasimi buna, carbohidrati..

Poti posta aici meniul tau zilnic si astefl noi putem sa te sfatuim ce bine si ce nu..

Uite mai multe informatii aici:
Ghidul slabitului 100% sanatos
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
Rallara (23 nov 2012)