View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 16 mar 2010, 19:58:24
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Citat:
Anterior postat de Suzume Vezi mesajul
Buna si bine ai venit. E bine ca faci mult sport, ai grija cu greutatile sa nu faci multe multe repetari sa nu pari ca esti culturista, dar nu am inteles cu dieta. Tii vreuna anume sau inca nu te-ai decis?

Si inca ceva, incearca macar o data pe saptamana sa intrii chiar si pentru o jumatate de ora sa-ti completezi jurnalul si meniul ca sa stim daca te incurajam/certam/sfatuim etc, sa nu fii numai de capul tau singurica .
Buna si merci pentru urari.

Cat despre greutati, nu-ti face griji, sunt fosta sportiva, stiu exact ce trebuie sa fac. Pe de alta parte...mi se pare foarte haios comentariul tau, il citesc mereu pe aici si il aud si in viata. Nu e tocmai simplu sa ajungi cu muschi precum culturistele. Tipele tin o dieta foarte stricta, body fat le oscileaza foarte tare intre faza cand sunt in competitie sau cea din restul anului, la fel ca si greutatea. De la 30 de minute de tras de fiare cat fac eu pe zi (fiecare zi alta grupa/greutati mici sau medii) nu se fac muschi precum culturistele ci se scapa de grasime. Asta e adevarul...ce sa faci...trebuie cateva ore/zi, luni la rand, ani, suplimente nutritive si dieta severa pentru un abdomen suparat de culturista feroce. Dar nu e cazul, ca sunt femeie si-mi place -si nu vreau sa arat precum un barbat.

Intrebi de dieta...Nu sunt adepta dietelor minune, nu ma intereseaza. Am scris un mesaj ieri parca pe un subiect care mi s-a parut interesant deschis de Dr. Iulia unde am zis cam ce (nu) mananc. Ceva de genul "Ce inseamna pentru voi alimentatia sanatoasa?" sau cam asa ceva.

O sa incerc sa scriu despre meniul meu din cand in cand, zilnic in nici un caz, uite...macar o zi pe saptamana o sa incerc sa-l scriu. Cum sunt inca in concediu acum, o sa scriu maine dimineata, meniul zilei de azi ca sa fie complet.

Merci din nou pentru incurajari.