View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 19 mar 2010, 14:16:42
Gogochic's Avatar
Gogochic Gogochic este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 mar 2010
Locaţie: xy, Olanda
Dieta: Dukan
Date: 162cm, 70.1kg
Mesaje: 173
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Copilasii nostrii si problemele lor

Salut Si eu am aceasi problema ca si tine, doar ca David al meu are 1 an si 7 luni. Nu face la olita, dar mie aici medicii mi-au spus ca nu are rost sa il fortzez pana la 2 ani pt ca el inca nu asocieaza in creierul lui legatura intre olita si pipi/kk...Interesant, pe vremea noastra, creierul nostru asocia
In legatura cu vorbitul, la fel ca si al tau...Vorbeste mult pe lb lui...La noi e putin diferit pt ca aude 3 limbi in casa(eu vb ungureste, tati romaneste si bunicii de rezerva(dadacii) olandeza...Saracul e pierdul la vorbit, dar de inteles, le intelege pe toate 3...Oricum ,eu eram pregatita ca o sa inceapa sa vb tarziu. Dar,eu cred, ca pe la 2 ani toti isi dau drumul. Din pacate, noi mamicile, suntem tentati sa ii comparam mereu cu altii, ceea ce nu e la locul lui deloc pt ca stim ca fiecare copil e altfel. Nu e nici unul mai prost sau mai destept. Poate si al tau e preocupa mai mult de 'actiune' decat de ciulit urechile sau sa se chinuie sa vorbeasca. Al meu nu sta locului o secunda.
legat de olita, eu o sa incep cum da caldura ...fara pampersi...,sa simta pe el...si sa vezi ce o sa asocieze el
Legat de dinti..Avand in vedere ca i-au iesit ff repede, am inceput sa ii frec pe la 8 luni.Acum se face singur..., stiu ca nu e ok, dar nu ma mai lasa sa il ajut.Ii dau multe mere...
__________________
Fac pasi mici, dar niciodata inapoi!
Gogochic, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2047 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1530 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1014 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat