View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 04 iul 2013, 18:54:26
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Nu reusesc sa ma tin de treaba!

Citat:
Anterior postat de ElenaelenaIrina Vezi mesajul
Buna! Am si eu o problema! De fiecare data cand ma hotarasc sa tin un program de sport, ma plictisesc si abandonez. Merge una, doua zile dar atat.
Acum cateva luni am ajuns sa fiu aproape fara burtica, dar prin metode mai "neortodoxe" ca sa zic asa... Si nu faceam sport deloc, pentru ca simt ca URASC SPORTUL! Mai faceam 30 min. coarda, dar asta rar, neputand sa ma tin de un program... Sunt si taur, o zodie caruia nu ii surade idea de a face o activitate fizica intensa... Ce sa fac ca sa ma motivez, sa pot sa ma tin de un program anume? Mai ales acum ca am mai facut si burtica, si parca inebunesc cand vad ca nu pot sa o dau jos, mancand aproape intr-una.
Da, stiu cum e, nu pot sa spun ca urasc sportul in general dar urasc sportul facut doar asa de dragul sportului gen programe de aerobic, exercitii cu greutati abdomene, etc.

Nu are rost sa te chinui cu programe care ti se par plictisitoare.
Incearca sa-ti gasesti un sport care sa-ti placa, chiar nu te atrage niciunul?
Daca iti place sa dansezi incearca zumba, sau de ce nu, un curs de dans sau balet.
Daca programele de fitness te plictisesc, incearca un sport interactiv (unde interactionezi cu un partener sau echipa).
Poti incerac arte martiale, nu pot sa garantez ca o sa-ti placa, dar in mod sigur nu ai cum sa te plictisesti
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat