Subiect: Iar si iar :(
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 01 aug 2013, 11:02:00
040489's Avatar
040489 040489 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2012
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: dieta sanatoasa :)
Date: 171cm, 73.5kg
Mesaje: 317
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 209 ori in 170 mesaje
Implicit Re: Iar si iar :(

Citat:
Anterior postat de Floriana Simona Vezi mesajul
Păi şi eu am cam cu 7-8 kg mai mult. Asta aş cam vrea acum mai mult să fac sport şi o alimentaţie sănătoasă la care să nu mai renunţi. Nu mai beau suc de 2 ani Mi-ar placea să-mi reuşescă şi cu alimenaţia şi cu dulciurile. Acum 2 ani făceam tae bo insane abs, chiar mi-a plăcut mult de tot, dar cred că m-am plictisit la un moment dat, foarte greu găsesc un sport sa-mi placă şi ăsta chiar mi-a plăcuta, a fost cam singurul. Vreau să trag tare până începe facultatea sa pot sa mă menţin după, deşi o să stau la camin şi presupun că o să fie tentaţii la tot pasul. Mulţumesc frumos. Tu faci vreun sport?

Ai 2 luni in care sa slabesti 8 kg....sunt convinsa ca se poate, fi mai optimista. Mie mi-e atat de greu sa fac sport...dar fac dupa video acasa, cu Florentina sau pop pilates. e adevarat ca nu imi place . De ceva timp, m-am apucat sa alerg. Imi pun in casti muzica care imi place si alerg in parc. Daca ar fi dupa mine, as sta toata ziua in pat. Mai greu e pana incepi, dupa vezi partea buna a lucrurilor...prin alergat, scapi de stres si ai timp sa te gandesti numai la tine, dormi muuuult mai bine noaptea (eu alerg seara) si consumi multe kcal...cam 400 in 35 de min. So...imi place...nu imi place....trebuie. sper sa vina placerea pe parcurs.
040489, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1764 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1247 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 731 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui 040489:
Alexik (02 aug 2013), Floriana Simona (01 aug 2013)