Subiect: Jurnal Jolye79
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 25 mar 2010, 15:04:11
jolye79's Avatar
jolye79 jolye79 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jolye79

Multumesc mult!
Da, alaptez. Si inca des. Rar sta 3,5 ore fara sa pape si inca nu am inceput diversificarea, astept pana dupa 6 luni (asa am facut si la primul copil). Stiu ca esti anti-dieta in timpul alaptarii (am citit "morala" facuta lavinutei), dar sa-ti dau cateva date: bebele meu, nascut la 3500 grame, avea pe 5 feb (deci la 2,5 luni) 7600 grame. Cam atunci am inceput si eu sa mananc mai putin - adica minim1550-1600 cal. Pe 16.03 (4 luni fara 3 zile), dupa o luna si jumatate de dieta materna, bebe avea 8600 grame. Nu va spun, fetelor, ca medicul de familie a vrut sa-i ia glicemia sa vada daca nu cumva are probleme de este asa de mare!!!
Prin urmare, ceea ce fac eu acum nu il afecteaza, poate doar oarece dureri de burtica de la cruditati, dar incerc pe cat posibil sa mananc mai multe legume fierte si cel mult o salata pe zi.
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]