View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 26 mar 2010, 13:14:05
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Algele te ajuta sa arzi grasimi

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
fetelor.eu nu am vazut la mine alge de cumparat, cum sunt? adica cum se gasesc, in ce forma?
de obicei sunt in vid la pungulita, sau la caserola mai nou am vazut, si sunt albastre verzi la culoare....eu am gasit si din acelea deja condimentate ( eu am luat alge cu morcov si susan) dar exista si necondimentate sau date doar cu ceva verdeatan nu stiu concret cu ce.p-atea "nepreparate" le poti prepara tu cu peste la cuptor sau alte retete..alea cu susan si condimente le poti manca si asa in salate. uite de exemplu eu am incercat o combinatie de care m-am speriat singura cnd m-am apucat sa o fac dar a iesit super delicios , luxuriant si exotic: salata de fructe exotice cu salata verde si alge marine....o bunatate
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat