Subiect: Jurnal Danitza 2
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 10 mar 2014, 12:42:56
danitza's Avatar
danitza danitza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iul 2011
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina 90
Date: 168cm, 104.4kg
Mesaje: 857
Aprecieri acordate: 162
Am fost apreciat(a) de 419 ori in 219 mesaje
Implicit Re: Jurnal Danitza 2

Ziua buna, jurnalutule!
Nu-ti mai zic cum am terminat ziua de ieri, ca sa nu te amarasti de lunea. Dar...cele rele sa se spele, cele bune sa se-adune, nu?
In dimineata asta am inceput Oshawa. Iti spun drept ca, in inima mea, sunt descurajata de propria lipsa de vointa si am mari indoieli ca voi termina cum trebuie. De dimineata, mi-am facut un lapte de grau pt MD, ceea ce a fost o idee neinspirata, ptc nu mi-a placut. Cand aveam masina de facut lapte de soia din boabe, faceam si de grau si era delicios. Pe asta l-am facut din boabe zdrobite la rasnita si a iesit...bleahhh...Sigur nu-mi mai fac. Dar sa stii ca l-am baut. L-am baut ca pansament gastric.
Pentru pranz am facut o supa de orez cu galuste de grau. Cu supa asta am avut indoieli cat casa, dar cred ca va fi una din preferatele mele din acest meniu 'variat'. Am facut din 100g grau, 100g orez si a iesit pt 3 mese copioase. Surprinzator, te si saturi neasteptat de repede.
Pentru cina am pus deja la inmuiat niste hrisca, dar cred ca pe-aia o s-o mananc maine, ca a mai ramas o groaza de terci d-asta numit supa.
Acuma, daca stau sa ma gandesc, cele 280g de fainuri folosite azi (fara hrisca) inseamna 995 kcal. Inteleg de ce ziceau unele fete care au facut turtite ca nu au slabit cu Oshawa. Pai, la turtite intra o groaza de faina si nici nu stii cand le rontai. Cu terciurile astea e mult mai ok. Cred ca o sa fac pe maine niste turtite, ca plec 2 zile la drum, dar o sa trebuiasca sa le dramuiesc foarte bine.
Dar vedem...Mai am 9 1/2 zile.
Am citit ca ceaiul negru e yang. Asa as bea un ceai, in loc de cafea...
__________________
Frumusetea va salva lumea!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tei-12332.html