View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 31 mar 2010, 19:56:18
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc

Citat:
Anterior postat de Andraa Vezi mesajul
Buna fetelor, ma numesc Andra, am 24 ani si 94 de kg. Pe scurt povestea mea e urmatoarea: am inceput sa ma ingras incet de pe la 18 ani incoace cand am renuntat la tutun. Cel mai mult am ajuns la 82 kg acum trei ani, apoi am ramas insarcinata am pus pana la 92, dar dupa nastere am revenit la 84. Apoi am inceput din nou sa pun si am ajuns la 92 kg. Precizez ca am colesterolul si trigliceridele foarte mari si sunt pe tratament. Cu ajutorul unui medic care mi-a recomandat o dieta de max. 1300 calorii/zi am reusit sa slabesc 12 kg in aprox. 3 luni, dupa care m-am oprit. Si a venit iarna si nu am mai tinut regimul si iata-ma acuma la 94 kg. Sper ca de data aceasta sa reusesc sa slabesc fara sa mai pun la loc tot ce am dat jos. Daca vreuna dintre voi ati fost sau sunteti poate in situatia mea va rog sa-mi spuneti cum reusiti sa va mentineti si sa ma ajutati si pe mine. Va multumesc si ne auzim. Momentan sunt incepatoare si abia descopar forumul asa ca primesc orice tip de ajutor cu placere

Buna Andra si bun venit printre noi

Felicitari pentru ca ai reusit sa slabesti atunci 12 kg.
Intr-adevar, in perioada iernii kg se pun, si inca cum, usor si rapid si multe, alimentatia este diferita fata de alta perioada a anului.

Eu abia astept legumele, fructele, parca primavara si vara slabesti de la sine, fara sa tii un anume regim.

Pentru colesterol marit ar trebui sa eviti carnurile grase, maioneza, sosuri, dressinguri grase, etc., cred ca ti-a spus asta doctorul.

Eu am fost cel mult la 68 de kg, dar am fost de 3 ori la aceasta greutate, la mine erau ba 68, ba 45, si tot asa, am oscilat in sus si jos de cate ori am avut chef
E prima oara, acum, ma tin la aceeasi greutate de ceva timp.

Ai putea sa socializezi cu fetele din celelalte subiecte din aceasta categorie Am intre 90 kg si 100 kg, sunteti toate pe aceeasi categorie de greutate, va strangeti mai multe si va sustineti una pe alta, cu regim adecvat si sport sigur vei slabi
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii