View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 27 iun 2009, 09:53:43
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: NOU!!! - Personalizare ticker slabit de la semnatura!

SUGESTIE!

Nu exista posibilitatea ca in clipa in care pui cursorul pe ticker sa iti arate un grafic al evolutiei?
Mai exact la ce ma refer... Ca fiecare modificare pe care o facem noi la greutate sa fie stocata intr-o baza de date, si sa poata fi disponibila sub forma de grafic in clipa in care punem cursorul mouse-ului pe ticker.
Ma gandeam ca informatiile interesante ar fi data la care se introduce greutatea, greutatea, diferenta de greutate si IMC (BMI) pentru fiecare greutate in parte.

Tot aici mi s-ar parea interesant sa apara si dimensiunile la fiecare greutate...
Uite ordinea la care ma gandisem eu
  • data
  • greutate
  • diferenta greutate
  • IMC (BMI)
  • cm bust
  • cm talie
  • cm solduri

Ma gandeam ca toate informatiile astea se pot lua din profilul fiecaruia si ca poate nu este foarte dificil de facut.

Cred ca ar fi foarte interesant mai ales pentru cei care sunt noi pe site sa vada exact care este evolutia noastra, si cred ca asta le-ar oferii ceva mai multa incredere ca se poate.... si ar vedea cum se poate...
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat