Subiect: Raw vegan
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 18 iun 2014, 14:22:18
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Raw vegan

Citat:
Anterior postat de elene94 Vezi mesajul
Hei! Da, e tare Ligia, are si filmulete cu retete pe youtube, eu acolo m-am mai uitat. Carti de raw vegan nu am cumparat fiindca eu nu prea ma complic cu cine stie ce retete din comoditate imi fac salate, smoothie uri, mananc multe multe fructe si nuci asa simple. E ft bine ca exista o pondere mare de alimente crude. E mai bine sa mananci asa decat 100% vegan, dar frustrata si cu gandul la carnita parerea mea. Trebuie sa gasim un echilibru a.i. sa mancam cat mai sanatos cu putinta cat timp alimentatia ne ofera placere, nu stres(sunt destule lucruri pt care ne stresam zilnic... mancarea tb sa ne rasfete )



Da, sa stii ca si eu sunt curioasa cum imi vor iesi analizele! In iulie imi voi face un set complet(dupa 3 luni de vegan) si va voi anunta! Eu mananc ft bine si mult cantitativ, si ma astept sa iasa grozav. Mi s-a reglat si ciclul <3 iar inainte era haotic. Iau si suplimente: multivitamine efervescente, spirulina si chlorella, uneori si ginko biloba.



Da, si eu am fost ovo-lacto-vegetariana acum 2 ani pt o durata de 5 luni, insa nu am stiut sa ma alimentez si am avut o mare carenta de fier. Sfecla, morcofi, spirulina si o sa fii super! Toate cele bune!
O problema mai este si calciul
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Acest membru apreciaza mesajul lui deadcountess:
elene94 (18 iun 2014)