View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 04 aug 2014, 11:29:41
Vuvuzela's Avatar
Vuvuzela Vuvuzela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Din toate, fara excese
Date: 160cm, 57kg
Mesaje: 1.743
Aprecieri acordate: 278
Am fost apreciat(a) de 490 ori in 255 mesaje
Implicit Re: Fitness-ul ingrasa?

Citat:
Anterior postat de Aeerdna Vezi mesajul
Buna! Am patit si eu ca tine si la mine cauza a fost ca mancam prea putin.
Iti calculezi caloriile? Cate calorii mananci pe zi?
La fel am patit si eu, faceam mult sport , banda, bicicleta eliptica si fitness (cu greutati destul de mari chiar) si mancam foarte putin de frica ca nu o sa slabesc. Am avut 2 saptamani in care am manacat sub 1000 de kcal. In timpul asta, ca si la tine, nu numai ca nu slabeam, dar cantarul continua sa urce.
In momentul in care am inceput sa cresc caloriile la 1100 -1200 pe zi am inceput sa slabesc din nou.
Nu mai fi asa dura cu tine si nu dispera, ca daca faci totul corect nu o sa te ingrasi. Nu te lasa de sport si in niciun caz de mancat. Sanatatea si fericirea noastra sunt pe primul loc. Te pup si iti doresc o zi buna!
Mananc in jur de 1000 kcal, nu am sarit chiar daca am facut sala. Poate la tine a mers cu marirea nr de calorii, ai alt organism, la mine tare mi-e ca o sa se depuna dublu ce dau jos la sala. Oricum se depune si un mar. Si e ciudat sa te ingrasi daca mananci putin si sa slabesti daca mananci mai mult. Eu mananc cu o ora inainte de sala si dupa sala mananc tot la o ora (asta daca fac sala dimineata, daca ma duc seara mai beau un pahar de lapte 1.5% si atat).
Răspuns cu citat