View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 12 feb 2015, 10:49:58
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: A food lover`s healthy start!

`Morning!
Azi m-am urcat pe cantar la insistentele mamei...Guess what? Ieri dimineata imi arata 54,8 kg....Azi imi arata 53,8..Is this possible? Nu e stricat , merge perfect dar, totusi!... Eh, vedem

Maine am ultimul examen de pe acest semestru, apoi vacanta o saptamana. Am mare nevoie de ea, avand in vedere ca de la 1 octombrie am dat 7 examene, din 3 in 3 saptamani...Am creierul rectangular deja...

Astept sa-mi vina comanda de ceai Matcha, caci as vrea sa renunt la cafea. Am devenit bautoare cronica de cafea , alaturi de cantitati mari de ceai. Imi plac, dar cafeaua imi da o stare de nervozitate. Vreau sa ma limitez la o cafea in oras, la iesiri. Acasa vreau sa o inlocuiesc cu Matcha!

Azi e ziua de Amidon: m-am inarmat cu mazare fina fiarta cu mult marar si o salata verde generoasa. Nu mai pot trai fara salata verde, i`m addicted! Diseara o sa amestec mazarea cu o manuta de morcovi baby si salata...
Micul dejun a constat intr-un smoothie mic, dintr-o banana baby, o manuta de visine (le-am congelat , fiind din pomul bunicii , sunt bestiale) si o lingurita de lapte praf vegetal + apa plata .... si-o cafea (guilty again). Probabil pana la 12 voi mai rontai un mar verde , sau niste merisoare deshidratate...Mi s-a terminat cocosul uscat cubulete
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]