View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 06 sep 2015, 14:09:13
sherpika's Avatar
sherpika sherpika este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Incercarea nr. 3 si ultima

Citat:
Anterior postat de Wana Vezi mesajul
Bine ai venit, sherpika!!

Daca ma iau dupa calculator cred ca imi zice sa mananc 2000 de calor pe zi ) nu slabesc cu cat mananc acum, dar cu mai mult. E ciudat, dar trec peste. Cu siguranta e doar organismul meu care se incapataneaza si face contra mea. dar nici eu nu ma las mai prejos.
Cat despre sport... imi place mult, abia astept sa merg iar.
vreau un corp frumos si sanatos <3

Mananc relativ ordonat. La 8:10 micul dejun, la 12 pranz, la 17 cina. Mai putin in weekend cand dorm mai mutl )

Multumesc mulrt pentru sfaturi si gandurile bune.
Pune-ti in meniu si 2 gustari, un iaurt, fructe, dimineata un sandwich sau legume crude cu un dip facut in casa, adica niste branza frecata cu condimente si o lingura de iaurt, o mana de nuci, o lingura, doua cu hummus (facut in casa) sau salata de vinete (simpla, fara maioneza) tot cu legume proaspete (le mananci pe felii de ardei, castraveti, rosii, morcovi, tulpine de telina-Apio), un ou fiert, poate fi si o portie mica cu ceva dulce dietetic, cum face Rozi, o briosa, o felie de cheesecake. Si nu uita sa bei suficienta apa sau ceai. Poti lua masa de seara mai tarziu putin, pe la 18.30, daca nu te culci la 21.00 . Ideea e ca daca stai mai tarziu, inevitabil ti se face foame si "ataci" frigiderul fara sa te mai gandesti.
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui sherpika:
Aness (06 sep 2015), Wana (08 sep 2015), yoko49 (08 sep 2015)