View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 07 apr 2010, 08:59:47
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Smile Re: Informatii utile despre dieta si sport pentru noi venite

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
buna ianna,

bineinteles ca am citit din link-urile pe care mi le-ai dat si am extras cate ceva de pe acolo.Dar s-a intamplat ceva in viata mea care m-a necajit si AZI-NOAPTE NU AM MAI MANCAT.Ceea ce crede-ma e o realizare ,de luni de zile mananc in fiecare noapte....
Preferam sa nu fie cu pretul asta,dar s-a intamplat ,si sunt sigura ca nu voi mai manca noaptea.Sa-ti spun si ce s-a intamplat-------din diverse motive i-am luat pe socrii mei sa locuiasca la mine pana isi rezolva ceva probleme cu apartamentul lor( vanzare,cautarealta locuinta.....).Intr-un fel cred ca imi este si jena sa ma duc peste noapte si sa mananc cu ei in casa ,acolo( stau la casa ,nu la bloc).Incerc sa vad si partea buna a lucrurilor, macar sa ma dezobisnuiesc de mancatul noaptea.Si imi tot repet ca e ceva temporar....cateva luni de zile.Hai ca mi-am spus of-ul !
Ceva sfaturi?
merci
va pup fetelor
Neatza Crina,
Daca nu te poti dezobisnui sa papi seara ..macar pana renunti de tot, inlocuieste mancarea cu legume taiate scubulete,bea apa multa ..mancatul noaptea te baga intr-o capcana ..daca kg depuse sunt datorate mancatului noaptea ..incearca sa manaci bine ziua si dupa 6-7 nimic ...sigur vei slabi
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat