View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 08 apr 2010, 15:52:53
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Pentru mine... Jurnal Madeline

Citat:
Anterior postat de madeline Vezi mesajul
As vrea sa ajung la o greutate sanatoasa nu pentru cei din jur ,ci pentru mine ,insa nu pot ajunge la acea greutate fara cei din jur.]
De mai mult timp incerc tot felul de diete, uimita de efectele lor ,,miraculoase,, si as dori macar la una sa vad rezultate durabile.
As dori sa-mi spuneti care este secretul slabutelor care au reusit sa dea acele kilograme enervante jos. Multumesc din suflet,
Madeline
Bine ai venit printre noi
Secretul constra intr-un stil de viata cat mai sanatos si in sport,mult sport,sport cat cuprinde:alergat,inot,tzopait prin casa,sarit coarda,tae-bo.aerobic,zumba(este foarte funny) ,bicicleta,banda de alergat,etc...
Mai trebuie si foarte multa rabdare dar si vointa..

Cum deja sti,si ti-au spus si fetele NU EXISTA DIETE MIRACULOARE. Nu sunt nici sanatoase si sunt doar niste minciuni..
Si incepe de azi ,nu lasa pe maine ce poti face astazi... Eu multa vreme am spus,, de maine sunt la dieta,de maine renunt la dulce,de maine fac sport'' Si ma minteam pe mine..
Incearca de azi sa iti schimbi din stilul de viata...
La inceput iti va fi enorm de greu... Eu de ex de multe ori eu mancam un iaurt,sau salata,cartofi fierti iar prietenul meu manca cartofi prajiti,oua fripte,napolitane cu ciocolata de fata cu mine La inceput il evitam sau evitam sa nu fiu de fata cand el mananca,
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]