View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 03 iul 2009, 16:44:57
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc...

Citat:
Anterior postat de manuela Vezi mesajul
Buna fetelor si multumesc pentu incurajari!Ma simt foooaarte bine ca stiu ca n-o sa mai trec singura prin ''chinurile'' dietei
Buna Manuela, ma bucur tare mult ca ai o casuta Am unde sa te vizitez si sa te felicit pentru rezultatele tale

Citat:
Anterior postat de manuela Vezi mesajul
M-am gandit de luni sa tin o saptamana disociata,cea postata aici pe forum sa vad daca merge.Macar o saptamana,ca oricum ar trebui sa mai schimb alimentatia din cand in cand.Si daca da rezultate o sa o tin cat pot,nu mai mult de doua saptamani.
Vad ca v-ati strans tare multe cu dieta disociata, ati putea crea clubul celor care tin disociata si sa faceti schimb de pareri, experiente si rezultatele pe care le aveti Ar fi super interesant si motivant, plus ca ati fi toate pe aceeasi unda

Citat:
Anterior postat de manuela Vezi mesajul
Buna fetelor!!!!!
Va poftesc in casuta mea!!!M-am gandit ca daca imi fac si eu un jurnal imi va fi mai usor...la moral,ca la capitolul asta stau mai prost.As vrea sa va povestesc putin din experienta mea cu dietele(multe la numar ce-i drept).Am fost mereu o persoana mai mai plinuta dar acest lucru nu m-a deranjat pana pe la 16 ani cand aveam vreo 60 de kg si vreo 167 cm...De atunci am inceput sa tin diete,si cate nu am mai incercat,oricum nu le mai stiu pe toate.Si nu e vorba ca nu dadeau rezultate.Au dat rezultate pentru ca nu aveam de dat jos multe kg la inceput.Dar de fiecare data cand treceam de perioada grea a dietei ceva ma determina sa incep sa mananc din nou.Si apoi ma ingrasam la loc+1,2,3 kg in plus.Nu stiu ce aveam.La inceput ma ambitionam,slabeam si apoi ambitia se ducea odata cu kilogramele.Si mancam din nou.Peste catva timp observam ca m-am ingrasat la loc si ma apucam din nou de dieta.Si tot asa......Si uite asa de la an la an, de la dieta la dieta am ajuns la 23 de ani si 80 si ceva de kg!!!Asa ca mi-am pus AMBITIA si nu o mai las sa plece niciodata...Nu mai tin nici o dieta stricta.Mananc sanatos si spre fericirea mea pana acum am dat jos 4 kg!!!!!!!!!!Ma bucur ca am gasit acest site si nu sunt singura!Cu ajutorul vostru o sa-mi fie mai usor!!!
Si eu Manuela am fost o persoana mai mult plinuta decat slabuta , am vreo 3 ani de cand poti spune ca sunt cat de cat multumita de silueta mea, deci restul de 22 de ani, m-am chinuit cu greutatea in plus
Inca nici nu m-am obisnuit ca lumea cu noua greutate, trebuie sa treaca macar cativa ani ca sa ma impac cu ideea ca sunt si eu slabuta....

Toate dietele drastice iti dau o energie si o pofta de viata, pacat ca toata aceasta ambitie dureaza cateva zile, pana incepi sa urli de foame si te simti frustrata. Solutia cea mai buna este un stil de viata sanatos, cu mancare echilibrata, miscare fizica regulata si niciodata kg nu te vor mai supara.

Trebuie sa traim asa, nu doar sa slabim pentru o luna si dupa iar sa ne aruncam in bratele mancarurilor care ne-au facut viata un calvar...

Noi suntem mai multe aici, asa ca te vom ajuta cu ce putem, fiecare acorda partea lkui de ajutor, care este foarte importanta, daca stii si tu lucruri care ar putea sa ne ajute si pe noi, suntem bucuroase sa le aflam

Multi pupici si bafta in ceea ce ti-ai propus
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii