View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 08 ian 2019, 23:54:33
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Claudiei - a doua oara e cu noroc?

Astazi am mancat cam mult, zic eu.. Problema? Nu mananc dimineata..
Teoria o stiu, dar nu mai reusesc sa ma trezesc dimineata.. Ma trezesc tarziu, ma imbrac oe fuga si plec tot pe fuga.. Incerc sa imi iau un iaurt la mine sau un fruct, dar seara cand ajung imi vine sa rup frigiderul.

Trebuie musai sa ma duc la cumparaturi sa imi fac provizii de mancare sanatoasa si sa incerc sa pregatesc de seara micul dejun..

MD: 1 lipie indiana, facuta de mine din faina 7 spices (cam 60 de g are)
Pranz: rulou de pulpa de pui cu cascaval si legume + 2 wassa sau "carton" cum le mai zic eu
Gustare: 1 iaurt mic 4%
Cina: 2 lipii mici, 300-400 de g de supa crema de linte
Gustare inainte de somn (eww): 2 feliute de ceafa afumata, un castravete + o lipie mica.

Astazi am insumat cam 1800 de calorii, cam multi carbo si nici sport nu am facut. Damn.
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
adinico (28 ian 2019), butterfly30 (09 ian 2019), niculina04 (09 ian 2019), nikytour (09 ian 2019)