View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 10 apr 2010, 19:48:25
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Batalia kilogramelor incepe......acum ;)

Citat:
Anterior postat de neralina Vezi mesajul
salutare tuturor
eu sunt neralina si azi mi s-a intamplat un lucru minunat.....am dat peste acest site . Am 80 de kg si 1.60 inaltime si ma tot plangeam de kilogramele acumulate si ma tot gandeam ce sa fac sa scap de ele(fara sa si fac ceva de fapt).....asta pana azi....cand am gasit acest site.....care ma trezit la realitate si ma facut sa imi dau seama ca daca vreau sa slabesc trebuie sa si fac ceva in privinta asta.
Deci m-am hotarat...de azi ma pun serios pe treaba:
- sportul il fac acasa .....cel putin pana imi gasesc o sala de aerobic cu program nocturn ;
- dieta aleasa de mine e cea cu 3 zile fructe si legume, 3 zile lactate, 3 zile carne + o cana in fiecare zi de otet de mere si cidru.
Mai am nevoie doar de cateva incurajari....asa pe parcurs.....sa mai imi creasca moralul ....sa nu fiu singurica.
Multa bafta tuturor si sper ca am resusit sa va transmit cat de cat o particica din entuziasmul meu.
Hey Bine ai venit!E bine ca ti-ai ales o dieta pe care so urmezi doar ai mare grija sa nu te infometezi,kg nu se duc asa repede(si daca se duc repede la fel de repede vin inapoi+altele bonus),deci pt a slabii frumos si mult trebuie rabdare si perseverenta,am vazut ca ai de dat jos mai multe kg asa ca sportul e foarte important,indiferent de ce sport alegi sa faci,la inceput mai usor apoi maresti intensitatea si timpul,poti alege intre:alergat,fitness+cardio,tae-bo,pilates,zumba sau sa sari coarda(conteaza ca faci),iara o foarte buna solutie pt inceput e mersul pe jos in pas alert sau bicicleta(fie in aer liber,fie bici de camera).Multa bafta si rabdare
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828