Subiect: #Slabesc!
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 09 feb 2020, 20:04:33
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: #Slabesc!

Buna seara,

Gata! E oficial, sunt mai grasa ca saptamana trecuta
Am modificat si ticker-ul ca sa nu fie vreun dubiu. Am 101 kg si oricat as incerca sa gasesc hiba nu reusesc decat sa-mi fac in minte fel si fel de filme.
Poate am mancat prea putin din p.d.v. calorii si organismul si-a facut depozite, poate pentru ca am prelungit fereastra de masa - nu depinde in totalitate de mine, e in functie de ora la care ma intorc de la serviciu.
Oricum ceva nu fac bine si trebuie remediat. Acum, cat nu sunt prea dezamagita si inca am vointa...
Sfarsitul de saptamana in schimb mi-a adus un consum redus de apa, mi-e mult mai greu sa beau apa cand sunt acasa. Daca la serviciu am sticla langa mine si reusesc in 9 ore sa consum 2l uneori chiar 2.5l.... acasa se schimba datele problemei, ba uit unde e sticla, ba uit sa beau, etc.
Oricum, psihic stau bine, vointa e la cote inalte, ma visez slaaaaaaba aproape stravezie
De maine o noua saptamana de slabit, mai buna, cu rezultate mai bune!
Stiu eu sigur
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1920 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1403 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui lonely:
adinico (12 feb 2020), butterfly30 (09 feb 2020), mika_me (12 feb 2020), nikytour (10 feb 2020)