View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 24 iul 2009, 16:21:23
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Calcularea numarului de calorii pentru o reteta

Mai,un lucru sa fie clar,eu nu gatesc salata de beuf in casa mea.Adica,as face,dar cum zice Ianna,si tzac,pac,sin 10 minute le-as taia si ar fi gata.
Prima facere de salata impreuna m-a socat,era a doua intalnire si ne decidem sa facem.Am inceput la 4 dupa amiaza si a terminat la 3 noaptea.Eu abandonasem si dormeam intre timp.
Astazi de exemplu la 8 a mers la cumparaturi,la 9 fiebeau toate,pe la 11 s-a apucat de taiat la ele,si la ora 16 au fost gata.Deci a taiat 5 ore la ele,noi nu am avut voie sa facem nimic,pt ca nu taiem destul de mic.
Si da,de obicei cine face salata ori nu spune la nimeni,ori spune la majoritatea.In doua ore vin deja primii manciosi.Si oricum Pogsteru nu mai mananca altcvea pana nu se termina salata.E mancare alui preferata,si acum ii sticlesc ochii ca unui copil malnutrit si spune,nu am avut niciodata asa de multaaaaaaaaaaaa
Ma bucur ca vi se pare bun subiectu,si mie,ihhiihihih
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 31 aug 2009 at 16:43:45.
Răspuns cu citat