View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 03 aug 2009, 13:28:11
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Le journal d'Anca

Buna slabuta!

m-am intors ..cam cu coada intre picioare, ce-i adevarat...
Ei...am avut un weekend foarte dragut, iubitul meu a revenit din delegatie si...ce sa mai zic..ne-am cam "destrabalat" in ceea ce priveste mancarea...Am avut si motiv, am fost in oras sa ne cautam verighete si...normal k am sarbatorit cu o masa frumoasa la restaurant...si ce vinovata m-am simtit si ma simt ..

Cand a venit el acasa, asta afost vineri, a remarcat k chiar am slabit..off ce m-am bucurat! insa am stricat tot ce am facut sapt trecuta

Na asta e ...am calcat stramb, dar acum sunt inapoi si sapt asta nu ma mai opreste nimic de la a respecta pe cele 1000 calorii pe zisau poate si mai putin!si bicileta multa si dans intens, asa suna dieta de sapt asta

Si am inceput asa cum m-ai sfatuit tu...cerealele cu lapte de dimineata, apoi un pic mai tarziu un pic de pepene k ma ajuta sa stau hidratata, o cana de ceai si la amiaza niste cartofi noi copti la cuptor. (Nu gatesc cu grasime mai ales knd incerc sa slabesc), mai tarziu mai pap ceva usor si la cina niste peste grillat cu o salata simpla...si gata

Hmm ...acum knd imi calculam caloriile am observat ca s-a schimbat ceva la claculatorul acela...matbolism de baza?? cum se mai claculeaza acum caloriile k nu mai prea pricep...oricum calculatorul e super si e una din cele mai complete pagini de internet in materie de slabit..parerea mea...

spor la slabit!

Anca
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]