View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 09 aug 2009, 19:58:50
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

Citat:
Anterior postat de biank_elena20 Vezi mesajul
Salutare!Nu stiu prin ce minune,insa mi-am facut curaj si m-am apucat si eu serios de slabitam fost in primul rand la un medic homeopat,care mi-a recomandat un tratament insa in paralel trebuie sa tin si un regim care consta in pui la gratar,salate,fructe,si....cam atatam reusit sa dau jos6 kg in10 zile,insa m-am cam saturat sa mananc doar pui la gratar la nesfarsit,si incep sa fiu cam sceptica referitor la atingerea telului de a slabias vrea sa mai dau jos macar10kg,doar atatsi spre seara e ingrozitor,ma bantuie pizza,shaorma,cartofii prajiti,si tot ceea ce este bun,dar ingrasamai sunt si paranoica,ieri am mancat cateva felii de paine cu pate vegetal,si mi se pare ca am pus la loc un kgeste ft important pt mine sa slabesc,am o groaza de fustite care asteapta sa fie purtate-imi vin ft bine,pt ca intr adevar am peste80 kg dar e din cauza ca am oasele ft ft grele,si sanii mariacum doi ani am fost chiar slaba,si aveam75kg ceea ce pare ft multvroiam sa va intreb daca ati putea sa mi dati sugestii legate de ce as mai putea sa mananc,si cam cate calorii ar trebui sa mananc zilnic ca sa slabesc!va multumesc
Buna Elena si bine ai venit printre noi

De ce trebuie sa mananci doar pui la gratar?
O dieta sanatoasa si echilibrata presupune si alte alimente, cereale cu lapte, care sunt o bunatate, sau peste cu umplutura de legume au lactate degresate,.....

Gandeste-te ca o sa iti permiti si shaorma si pizza, dar dupa ce slabesti
Eu acum sunt la mentinere si de exemplu azi am papat 1/4 pizza si nu ma voi ingrasa pentru ca am grija la cantitate in plus nu mananc niciodaa seara mancaruri consistente

Pe zi ar trebui sa papi 1200 kcal, iar cu ce le-ai putea umple cred ca gasesti idei foarte bune aici: Retete dietetice


Citat:
Anterior postat de biank_elena20 Vezi mesajul
sal din nouacum o ora am ajuns in iasi,m-a chemat sora sa mai stam la taclale,si din una in alta am hotarat sa facem papanasi-oare ingrasa tare?as gusta unulcu toate ca mi s-a mai intamplat sa zic:eee,iau doar o gurita din tort,n-are nimic,si dupa ce luam o gurita:eeee,nu e o tragedie daca mananc o feliuta,si dupa ce terminam feliuta mai mancam vreo douaas vrea sa merg la nunta asta,pt ca nu am fost niciodata la nici o nunta,si mi-ar placea,sunt o groaza de traditii,chiar imi doresc sa merghaine am-rochiile nu m-ar avantaja,asa ca am ales o fustita neagra,dar nu mulatae putin mai sus de genunchi,dar ft putin,sa nu va inchipuiti ca merg cu o fusta pana la fundsi o bluzita ft dragutaatata sper,sa nu ma ingras la loc pana pe15ca am mai tinut eu in iarna un regim-slabisem 6kg in 7zile,dupa care am renuntat,si am pus la loc8kgmomentan sunt cam frustrata,nu stiu de ce,dar azi ma cam strangeau pantalonii care zilele trecute imi veneau ft bine-oare retine organismul lichide?probl e ca nu prea beau apade regula imi place cea minerala,dar zilele astea nu am mai apucat sa-mi cumpar,si am preferat sa nu beau delocapropo,apa minerala este sanatoasa?daca zici ca nu,sunt terminata,voi seca cu totulauzisem ca acidul nu este prea bun,dar in ultima vreme las sticla fara dop si mai iese din acidgata,merg,ma cheama sora la un cappuccinopaaa
Papanasi, depinde cum sunt facut, au ceva calorii vezi aici: Calorii Papanasi

Nu trebuie sa renunti in nici un caz la regim si la dorinta de a fi slabuta pentru o felie de tort nu merita, crede-ma

Cappuccino iar nu-i bun cam are calorii
Gandeste-ti un plan de batalie pe termen lung, altfel vei cadea in disperare si vei pun la loc toate kg slabite

Hai succes si sa ne auzim mai des
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii