View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 11 mai 2010, 14:37:04
diamant2013's Avatar
diamant2013 diamant2013 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 50
Dieta: Monti personalizata
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 855
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Te-a afectat criza economica?

Citat:
Anterior postat de karmara Vezi mesajul
Pai imi cer scuze daca acest poll creeaza un disconfort psihic. Dar e doar un poll, so....nici nu trebuie sa dezvoltam prea mult subiectul. Doar eram curioasa...
Si m-am chinuit putin sa compun raspunsurile.

Daca mai sunt slabute de aceeasi parere cu tine se poate sterge subiectul si uitam tot, si de criza si hotaram sa nu vorbim aici despre subiecte de genul.
Karmara, apreciez sincer stradania ta si initiativa . Doar ca mi-am dat seama ca atunci cand ma gandesc si ma concentrez la lucruri negative, nu fac altceva decat sa adancesc gandurile negre. Si eu cred ca gandurile de bucurie si veselie ar trebui sa ne inunde mintile ca sa putem depasi toate provocarile din viata noastra, pentru ca atata vreme cat suntem sanatosi...chiar nimic nu este mai important ca stii cum se zice: sanatosi de-om fi, le-om duce pe toate.
De aia spuneam ca acest subiect ne starneste sa ne concentram la lucruri negative, chiar daca nu vrem. Subconstientul nostru lucreaza.
Asa ca, ma bucur ca nu te-ai suparat si ca ai inteles perfect mesajul pe care am vrut eu sa-l transmit.
P.S. Apropo, si eu sunt bugetara dar am ales sa nu ma gandesc la asta!
__________________
Succesul este dat de capacitatea de A CONTINUA atunci cand ceilalti ABANDONEAZA!
diamant2013, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1613 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1096 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1097 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat