Subiect: Jurnal Mishaa21
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 11 mai 2010, 19:28:12
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Mishaa21

Citat:
Anterior postat de misha21 Vezi mesajul
Va multumesc pentru primirea calduroasa! Ca punct de plecare am dieta lui Catalin Crisan, adica in primele 2 saptamani se mananca doar carne, maxim un ou pe zi si branzeturi 100 gr pe zi, impartite in cinci mese. Apoi se reintroduc si fructele si legumele, mai ales verzi, si se tine cam un fel de disociat 3 zile carne + 3 zile fructe si legume. Am mai tinut dieta si da rezultate foarte frumoase, mai ales in primele 2 saptamani. Cu sportul e problema cea mare: am un serviciu care predispune la sedentarism, lucrez la birou, stau toata ziua pe scaun si sunt cam toata ziua acolo,de dimineata pana pe la 4-5 dupa amiaza. Si daca mi-as face timp nu mai am energia necesara sa frecventez o sala de fitness Totusi incerc sa compensez prin mersul pe jos, cam o ora, de acasa pana la serviciu si inapoi, mai incerc pe acasa sa fac gimnastica,dans, dar e foarte greu, mai ales ca sunt o persoana destul de comoda, gurmanda si pofticioasa pe deasupra..
Cu ajutorul vostru sper sa reusesc sa fiu o mireasa slabuta! Probabil asta imi lipseste cel mai mult, sa fiu incurajata!

hey
stiu ca la inceput e mai greu
si eu eram tot asa ca tine
nu suportam sportul,doar sa ma plimb cu viteza melcului
daca trebuia sa merg la munte si ma punea mama sa urc cativa metrii faceam scandal,bombaneam intr-una
dar am vazut beneficile sportului cand m-am apucat
am fost putin sceptica si toata lumea din jur se intreaba daca voi rezista la sala,da am rezistat si inca 1 an si noua luni,si da inca merg si fac si mai mult sport
nu exista nu pot,doar nu vreu
daca iti gasesti motivatia poti indiferent de oboseala,eu stau juma de ora in pat si dupaia sport indiferent daca la inceput is ametita,trece dar stiu ca o fac cu un scop,vreu sa fiu slaba,vreau un corp frumos
daca vrei poti doar sa vrei
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828