View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 19 aug 2009, 14:13:36
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Salut.
si eu am tot cam 70-71 de kg si vreau si eu din tot sufletul sa slabesc......numai ca eu nu prea reusesc pt ca.........insa eu te sfatuiesc(te sfatuiesc pe tine chiar daca eu nu fac ce spun)......SPORT, SPORT SPORT. Chiar daca nu ai posibilitatea sa mergi la sala fa acasa.2-3 Serii de cate 25 de abdomene in fiecare seara la inceput,apoi maresti numarul seriilor + genoflectiuni, tot felul de exercitii care le faceai si la scoala, doar sa faci cel putin 10 minute continuu(daca rezisti mai mult f f f bine), apoi maresti cu cate 2 minnute pe seara pana ajungi la 30 minute. si sa te abtii bineinteles de la dulciuri, sucuri carbogazoase si nu numai, cel mai bine apa, seara dupa 5- 6 sa nu mai mananci, doar sa bei apa.....cat poti sa nu mananci prajit, cat mai multe supe si ciorbe......Teoria o stim........sa vedem cum vom sta cu practica......
Iti doresc multa ambitie si spor la slabit
Buna Laura si bine ai venit printre noi

Ai dat sfat bun, sport, dar tu de ce nu faci?

Iti doresc sa ajungi la greutate pe care o visezi
Succes si pune in aplicare tot ce ai scris in mesajul tau, sigur vei avea rezultate frumoase
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii